Müteahhitler ve Taşeronlar Cuma Günü Araçlı Eylem Yapacak

24 Ekim 2018

Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği ile Kıbrıs Türk İnşaat Taşeronları Birliği, 26 Ekim 2018, Cuma günü araçlı eylem yapacak.

KTİMB’nin konu ile ilgili açıklaması şöyle:

“Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği olarak, üyelerimizin yaşadıkları mağduriyetlerin giderilmesi için tüm diyalog kanallarını samimiyetle ve iyi niyetle zorlamamıza rağmen netice alamadığımızı ve gelinen noktada son çare olarak gördüğümüz eylem yoluna başvurmak durumunda kaldığımızı duyururuz.

Birliğimiz, 26 Ekim 2018, Cuma günü sabah saat 08:30’da belirnen buluşma noktaları olan Haspolat Çemberi, Gönyeli Çemberi ve Lefkoşa – Güzelyurt Anayolu’nda üyeleri ile buluşarak, araçlar ile Başbakanlık ve Maliye Bakanlığı’na hareket edecektir.”

TAŞERONLAR BİRLİĞİ’NDEN EYLEME TAM DESTEK!

Öte yandan, Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği’nin 26 Ekim 2018, Cuma günü yapacağını duyurduğu araçlı eyleme Kıbrıs Türk Taşeronlar Birliği tam destek belirtti.

Konuyla ilgili açıklama yapan Taşeronlar Birliği Başkanı Osman Amca, 26 Ekim Cuma günü taşeronların da müteahhitlerin yanında eylemde olacağını kaydetti.

Müteahhitler Birliği, müteahhitlerin gerek birim fiyatları ile izharat – avans ve fiyat farkı konularında yaşanan sorunların giderilememesi, gerekse devletten alacaklarını tahsil edememedikleri gerekçeleri ile 26 Ekim 2018, Cuma günü araçlı eylem yapacağını açıklamasının ardından Taşeronlar Birliği Başkanı Amca da bir açıklama yaparak müteahhitlerin sorunlarının direk olarak kendilerini de etkilediğini belirtti ve üyelerinin  de 26 Ekim 2018, Cuma günü araçları ile Başbakanlık ile Maliye Bakanlığı önünde olacağını kaydetti.