Müteahhitler Süresiz Araçlı Eyleme Gidiyor

23 Ekim 2018

Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği Başkanı Cafer Gürcafer yaptığı yazılı açıklamada, müteahhitlerin devlet ve belediyelerden alacakları konusunda beklemeye tahamüllerinin kalmadığını vurguladı. Gürcafer’in üyelerinin iflasına seyirci kalmayacaklarını söylemesinin ardından toplanan Birlik Yönetim Kurulu, geçtiğimiz hafta askıya alınan eylemin yapılmasına karar verdi.

Gürcafer yazılı açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği olarak, üyelerimizin devlet ve belediyelerden alacakları konusunda yaşadıkları mağduriyetin giderilmesi için daha fazla beklemeye tahammülümüz kalmamıştır.

Devlet kamu çalışanlarının ödemesini değil sekiz ay, sekiz gün geciktirse memleket yıkılır. Ancak unutulmamalıdır ki, Devlet sadece kamu çalışanlarından ibaret değildir. Firmalarımız tükenme noktasına gelmiştir. Çalışanını ödemekte zorlanan ve iflasın eşiğinde olan firmalarımız bulunmaktadır.

Hal böyle iken, firmalarımızın iflasına seyirci kalmayacağız. Bu nedenle, Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği Yönetim Kurulu bu akşam toplanarak gereğini yapacaktır.”

Birlik Yönetim Kurulu ise dün akşam yaptığı toplantıda, hazırlıkların tamamlanmasının ardından, Perşembe veya Cuma günü araçlı eylem yapma kararı aldı.