Müteahhitler Birliği, Londra’da ‘Kıbrıs Türk Kültür ve Sanat Festivali’ne Katıldı

24 Haziran 2019

Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği, Turkish Cypriot Trust (Kıbrıs Türk Vakfı) tarafından organize edilen ‘Kıbrıs Türk Kültür ve Sanat Festivali’nde yerini aldı. 23 Haziran Pazar günü, Londra’da Lee Valley Athletics Centre’da yapılan festivale yaklaşık 20 bin kişi katıldı.

Turkish Cypriot Trust (Kıbrıs Türk Vakfı) tarafından organize edilen ‘Kıbrıs Türk Kültür ve Sanat Festivali’ 23 Haziran Pazar günü  gerçekleşti. Londra’da Lee Valley Athletics Centre’da yapılan festivale, Kuzey Kıbrıs’tan birçok örgüt ve firma katıldı.

GÜRCAFER: “BAĞLARIMIZI GÜÇLENDİRMELİYİZ”

Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği (KTİMB) de Kuzey Kıbrıs seçkin inşaat firmaları ile birlikte festivalde yerini aldı.

KTİMB Başkanı Cafer Gürcafer, yapılan festivalin önemine vurgu yaparak, “Kıbrıs dışında yaşayan insanlarımızla bağlarımızı yeniden güçlendirmemiz gerekir. Bu festivale bu nedenle katıldık. Burada birşey almak veya birşey satmak derdinde değiliz, birbirimize sahip çıkmak derdindeyiz” ifadelerini kullandı.

Bu yıl ikincisi düzenlenen ve 20 bin kişinin katıldığı festivalde, Ziynet Sali, Serel Yareli, Kelebekler Müzik Grubu, Major Band, Şifa, Kıbıs Dörtlüsü, Mehmet Raif ve Ata Kaya gibi sanatçılar sahne aldı. 2. Kıbrıs Türk ve Sanat Festivali zengin sanatçı kadrosunun yanısıra folklor ekibi Gençsad, Londra’da Kıbrıs Türk Sanatı’nı yaşatan ve birçok başarılı oyunu sahneye taşıyan Osman Balıkçıoğlu da gösterilerini sergiledi.