Müteahhitler Birliği 40. Yaşını Kutladı

29 Eylül 2019

Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği’nin 40. Yıldönümü Balosu, 28 Eylül 2019, Cumartesi gecesi Arkın Palm Beach Hotel’de gerçekleşti.

Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği’nin 40. yaşının kutlandığı geceye Başbakan Ersin Tatar, Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu, birçok milletvekili, sivil toplum örgütü  ve müteahhit firma temsilcileri katıldı.

Birlik üyelerinin yoğun katılımı ile gerçekleşen baloda, ilk olarak Özlem Karayel ve orkestrası ardından ise Gallis ve orkestrası sahne aldı.

Gecede, Başbakan Ersin Tatar ve Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği Başkanı Cafer Gürcafer konuşma yaptılar.

GÜRCAFER: “BİRLİĞİMİZ BÜYÜK BİR DEĞER”

Birlik Başkanı Cafer Gürcafer yaptığı açılış konuşmasında, Müteahhitler Birliği’nin ülke ekonomisinde söz sahibi olan büyük bir değer olduğunu vurguladı.

Gürcafer şöyle konuştu:

“40 yıl dile kolay. Sektörümüzün sıkıntıları var elbette. Her platformda sıkıntılarımızı, sorunlarımızı, yapılması gerekenleri konuşuyoruz ve söylüyoruz. Bu akşam eğlenmek için, birlik beraberlik mesajı vermek, birlik beraberlik neticesinde getirdiğimiz birliğimizin 40’ıncı yılını kutlamak ve bunun gururunu yaşamak için bir aradayız.”

TATAR: “MÜTEAHHİTLERİMİZE ÇOK DEĞER VERİYORUZ”

Başbakan Ersin Tatar ise konuşmasında, müteahhit firmaların istihdam yaratarak, ülkeye değerler katarak, vergiler vererek ülke ekonomisine büyük fayda sağladıklarını vurguladı.

Müteahhit olmanın kolay olmadığını ifade eden Tatar, “Müteahhit olmak öngörü ister, vizyon ister, risk alma ve bütün bu sıkıntıları aşmak için yürek ister” dedi.

Tatar sözlerini şöyle sürdürdü:

“40’ıncı yılınızın hayırlı olmasını temenni ediyorum. 40 yıl önemli bir zaman dilimi… 40 yılda KKTC’de çok önemli başarılara hep birlikte imza attık. Bu sürede öncü sektörlerimiz oluştu. Turizm sektörü, yüksek öğrenim, sanayi sektörleri, konut sektörü ve bu alanlarda öncülüğü tabii ki müteahhitlerimiz yapmıştır. Dolayısı ile müteahhitlerimize çok değer veriyoruz.”