Ekonomi ve Enerji Bakanı Nami’ye İnşaat ve Gayrimenkul Sektörü ile İlgili Sunum Yapıldı

12 Nisan 2018

Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği, Ekonomi ve Enerji Bakanı Özdil Nami’ye, ülkede bir ilk niteliğinde olan İnşaat ve Gayrimenkul Sektörü Gelişim Stratejisi ile ilgili sunum yaptı. Nami, İnşaat ve Gayrimenkul Sektörü Gelişim Stratejisi’ni incelediğini ve profesyonelce hazırlanmış ciddi bir çalışma yapıldığını gördüğünü vurguladı. Bakanlık olarak bu çalışmaya destek vermeye hazır olduklarını kaydeden Nami, Birlik ile Bakanlığın işbirliği içinde çalışmasının yeterli olmayacağını, bu çalışmanın ilgili tüm tarafların koordineli bir şekilde çalışmasıyla başarıya ulaşılabileceğini söyledi.

Ekonomi ve Enerji Bakanı Özdil Nami’yi makamında ziyaret eden Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği (KTİMB) yetkilileri ve İnşaat ve Gayrimenkul Sektörü Gelişim Stratejisi’nin oluşumunda yer alan uzmanlar, inşaat ve gayrimenkul sektörünü detaylı olarak ele alarak sorun ve çözüm önerilerini içeren kapsamlı bir sunum gerçekleştirdiler.

Uzmanlarca yapılan sunumda, turizm, yüksek öğrenim, inşaat ve gayrimenkul sektörünün entegre bir şekilde planlanması ve buna uygun politikaların belirlenmesi yönündeki ihtiyaç gündeme getirilerek bu yönde yapılması gereken çalışmalara dikkat çekildi. Sunumun ardından ise taraflar konuyla ilgili görüş alış verişinde bulundular.

Göreve başlamasıyla beraber birçok yerden farklı çalışmaların kendisine sunulduğunu anlatan Nami, KTİMB tarafından yapılan çalışmanın çok kapsamlı ve ciddi bir çalışma olduğunu vurguladı.

İnşaat ve Gayrimenkul Sektörü Gelişim Stratejisi’nde de ortaya konulduğu gibi, sektörlerin birbirinden bağımsız düşünülemeyeceğini kaydeden Nami, Bakanlık olarak bu çalışmaya destek vermeye hazır olduklarını ancak Birlik ile Bakanlığın işbirliği içinde çalışmasının yeterli olmayacağını, bu çalışmanın ilgili tüm tarafların koordineli bir şekilde çalışmasıyla başarıya ulaşılabileceğini söyledi.