KTİMB, Azerbaycan’da İş İnsanlarına Özel Organizasyon Düzenledi

08 Aralık 2017

Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği Başkanı Cafer Gürcafer, 7 Aralık 2017 tarihinde Azerbaycan’da düzenlenen özel organizasyonda yaptığı konuşmada, iki ülkenin iş insanlarının karşılıklı olarak yatırımlar ve işbirlikleri yaparak güçleneceklerini vurguladı.

Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği, 7 Aralık 2017 tarihinde Azerbaycan’da, KTİMB Kurucu Üyesi, Kıbrıslı Türk Müteahhit Efruz Müdüroğlu tarafından inşa edilen The Land Mark Hotel’de, Azerbaycanlı iş adamları ve yatırımcılara yönelik özel bir organizasyon gerçekleştirdi.

KKTC’nin önde gelen bazı inşaat firmalarının da katıldığı ve KKTC Yap-Sat sektörünün Azerbaycan’da tanıtımı ve pazarlanmasının amaçlandığı dev organizasyonda konuşan KTİMB Başkanı Cafer Gürcafer, Azerbaycan halkı ile Kıbrıslı Türklerin aynı köklerden olduğuna vurgu yaparak, iki ülkenin ilişkilerini özellikle de ekonomik ilişkilerini geliştirmesi gerektiğini söyledi.

Bizler Kıbrıslı Türk iş insanları olarak Azerbaycan’a geleceğiz ve yatırım yapacağız. Sizler de Azerbaycanlı Kardeşlerimiz olarak Kuzey Kıbrıs’a geleceksiniz ve yatırım yapacaksınız. İlişkilerimizi bu şekilde geliştirerek birbirimize sahip çıkacak ve birbirimizi güçlendireceğiz” diyen Gürcafer, Kuzey Kıbrıs’a yatırım yapmanın avantajlarına değindi.

Kuzey Kıbrıs’ın dünyadaki birçok ülkeye göre çok daha güvenli ve huzurlu bir ülke olduğunu ifade eden Gürcafer, Kıbrıs Türkü’nün en büyük zenginliğinin misafirperverliği ve dürüstlüğü olduğunu anlattı.

Gürcafer’in konuşmasının ardından, Azerbaycan’ın TV kanallarından Xazar TV ekibinin Kuzey Kıbrıs’a gelerek hazırladığı ve ülkenin tarihi ve turistik yerleri ile inşaat sektörünün tanıtımını içeren filmin gösterimi yapıldı. Film ayrıca, dört ay boyunca Xazar TV’de “Evim Olsun” adlı programda yayınlanacak.

KTİMB heyeti ise, haftasonu boyunca Azerbaycanlı iş insanları ile temaslarına devam edecek.